top of page

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класів

Для оцінювання учнів, які навчаються з 1 вересня 2022 року у 5-их класах відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти розроблені Рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти, затверджених Наказом МОН України  No 289 від 01 квітня 2022 року.

Відповідно до цих рекомендацій основними видами оцінювання результатів навчання учнів є  формувальне, поточне та підсумкове: тематичне, семестрове, річне. Семестрове та підсумкове (річне) оцінювання результатів навчання здійснюють за 12-бальною системою (шкалою), а його результати позначають цифрами від 1 до 12.

Відповідно до рішення педагогічної ради від 30.08.2022р. (протокол №13) у закладі здійснюється поступовий перехід оцінювання учнів 5-х класів від формувального до бального: у І семестр оцінювання буде відбуватися за рівнями, у ІІ семестр за 12-бальною системою.

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 6-11 класів

Оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи здійснюється за 12-бальною шкалою (відповідно до наказу МОН України від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»).
Відповідно до ступеня оволодіння знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень учнів: початковий, середній, достатній, високий.
Оцінювання здійснюється у процесі повсякденного вивчення результатів навчальної роботи учнів, а також за результатами перевірки навчальних досягнень учнів: усної (індивідуальне, групове, фронтальне опитування), письмової (самостійна робота, контрольна робота, тематична контрольна робота, тестування, та ін.).
Оцінювання навчальних досягнень учнів старшої школи здійснюється за 12-бальною системою(шкалою), відповідно до наказу МОН України від 13.04.2011 № 329 «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти».

bottom of page