Голодомор вважається актом геноциду, здійсненим керівництвом уряду СРСР у 1932-1933 роках. Цей трагічний період в історії українського народу був відзначений систематичним організованим голодом, який став причиною загибелі мільйонів українців у сільських районах Української СРР та Кубані. Геноцид був спрямований на придушення українського національно-визвольного руху і фізичне знищення частини українських селян. За допомогою насильницького вилучення продовольства, блокади сіл і районів, обмежень виїзду за межі охопленої голодом території, припинення сільської торгівлі та репресій проти незгодних, тоталітарний режим створив неможливі умови для українців, призначені для їхнього фізичного знищення.
Ця політика є злочином проти людяності, який узгоджений з Конвенцією ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.
У День пам’яті жертв Голодомору українці запалюють свічки у вікні. Це роблять 25 листопада о 16:00. Також в цей час долучаються до загальнонаціональної хвилини мовчання.
Запалювати свічку в День пам’яті жертв Голодомору – це не лише акт вшанування пам’яті мільйонів, які стали жертвами цієї трагедії, але і символ надії та пам’яті про той час, коли країна переживала страшенні випробування.
За матеріалами сайту http://surl.li/nmvlv
Comments